Bukite kuo dažniau apsvaigę!

Ar įmanoma mėgautis gyvenimu be svaigalų?

„Taip!” – atsakytu į šį klausymą kiekvienas blaivininkas ir ne tik.

Tačiau aš atsakysiu i šį klausymą NE!

Nes manau – tai neteisingai suformuluotas klausymas.

Nes pačiame tame klausyme jau instaliuota prielaida, kad žinomiausias, normaliausias, dažniausias, priimtiniausias variantas mėgautis gyvenimo malonumais yra tik apsvaigus.

Neva švęsti, linksmintis, ilsėtis, jausti malonumą ir t.t. be svaigalų labai sunku, arba išvis neįmanoma.

Siūlau jums atsakyti į kitaip suformuluotą klausymą:

Ar įmanoma patirti tikrą malonumą apsvaigus?

Ar tikrai mėgaujiesi gyvenimu, jei per visas tas geriausias akimirkas išjungi savo smegenis, slopini ne tik mąstymą bet ir pojūčių aštrumą.

Tau visko pasidaro per mažai:

Važiuoji 100 km. per valandą greičių, bet to nejauti – tau per mažai!

Sakai garsiai, jau tiesiog rieki, bet nejauti to – reikia dar garsiau!

Mylėjęsi, bet praktiškai nieko nejauti – reikia stipriau, daugiau…

Puikūs orai, saulė šviečia, šilta jūra, pagaliau atostogos, ilgai lauktas poilsis, bet… маловато будет!

Tu esi nuolat nepatenkintas(a), tau vis kažko trūksta.

Esme yra tame, kad tik blaivas žmogus gali patirti visą spektrą gyvenimo malonumų.

Tik blaivas žmogus gali pajusti kiekvieną smulkiausia subtilybę, ploniausia natą, žvilgsnį, prisilietimą, atspalvį, judesį, akimirką.

Aplink mus begale visų tų nuostabių dalykų: nuostabių akimirkų, vaizdų, žmonių, garsų, kvapų, skonių, muzikos ir kitos dievo, gamtos ir žmonių kūrybos.

Tam, kad mėgautis tais dalykais reikia labai nedaug, tik dviejų dalykų: žinojimo ir leidimo.

Žinojimo, arba potyrio, kad tam tikri dalykai suteikia malonumą. Pavyzdžiui, jeigu tu niekada nesimylėjai su kitų žmogumi, tai tu tiesiog nežinai – koks tai malonumas, tiesiog nepatyrei to.

Jeigu niekada nešokai, nedainavai visu balsu – nežinai kokie malonus jausmai ateina šiuo momentų.

O kas neleidžia?

Štai tokie įsitikinimai ir mintis:

  • Aš negaliu šokti ir tuo labiau dainuoti šventėse blaivas. Tikriausiai atrodysiu kvailiai. Tai man bus ne malonumas bet kančia. Vat kai išgersiu, tada ir šoksiu ir dainuosiu, o mano kvailumo niekas nepastebės, nes visi gi bus išgėrė ir taip pat atrodys kvailiai. Tiesa, vis dėlto ne visi… O dar šiais laikais tie prakeikti telefonai su kameromis.
    Neseniai vienas mano klientas pasakojo, kad jam teko pasistengti, kad vienas iš svečių pašalintu jo „šokio“ vaizdo įrašą iš telefono. Bet kur garantija, kad tas įrašas jau nebuvo publikuotas facebook“e?
  • Prieiti prie merginos, susipažinti, pakviesti šokti, pasiūlyti seksą, mylėtis. O jei atsisakys, atmes mano pasiūlymą? Kur čia malonumas? Neee. Neišdrįsiu, neleisiu sau.
  • Man tiesiog reikia atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos, arba visos darbo savaitės. Tačiau negaliu sau to leisti, nes visko reikia. Gal man ir užtektu, bet ne žmonai, vyrui, vaikams, uošvinei… Negaliu sau leisti atsipalaiduoti net ir vakare, net ir išeiginėmis. Kol neišgersiu.

Negali sau leisti: jaustis laimingu, mylėti, garsiai juoktis, džiaugtis, verkti, pyktis, keiktis, ilsėtis. Leidi sau tuos dalykus tik išgėrus. Ir būtent išgėrus tiesiog nejauti to dėl ko tai darai – malonumo, arba tiesiog gyvenimo kaifo.

Svaigalai tą kaifą ne duoda, bet atima.

Taigi, užduok dar kartą šį klausymą sau ir pabandyk sąžiningai į jį atsakyti:

Ar aš galiu patirti tikrą malonumą apsvaigus?

Linkiu jums kuo dažniau būti apsvaigusiems tiesiog nuo gyvenimo:
savo ir savo vaikų pasiekimų, gražios gamtos, patinkančios jums muzikos ir kito meno, bendravimo, meilės, sekso, kovos, laimėjimo, šilumos, šalčio, lietaus, sniego, vėjo, pavasario, vasaros, rudens, žiemos, skanaus maisto, gryno oro, šiltos jūros, šaltos upės, žalumos, kelionių, naujų pažinčių ir nuo daug daug kitu nuostabių dalykų, dauguma kurių mums nieko nekainuoja o kiti kainuoja ne brangiau už pinigus.

Pasidalink!
Click Here to Leave a Comment Below 0 comments