Ar šampanas yra legalus narkotikas?
Neseniai Facebook puslapyje man buvo užduoti štai tokie klausimai dėl legalių narkotikų:
„Įdomu, kodėl šampaną lygini su (visais) narkotikais? Ar ne tam, kad pateisinti savo kategoriškumą, nelankstumą ir nenorą pažiūrėti į reiškinius plačiau? Ar tikrai nematai skirtumo tarp šampano taurės poveikio ir žalos, kurią padaro susistumta heroino dozė?”
Taip pat kažkas siūlė palyginti alkoholį ir kofeiną.
Štai mano atsakymas:
Aš tikrai matau skirtumą tarp vienos šampano taurės ir vienos heroino dozės poveikio, tačiau tai nelygu skirtumui tarp alkoholio ir kofeino. Nes ir legalus narkotikas – alkoholis ir nelegalus narkotikas – heroinas priveda patys žinote prie ko, reikia tik pradėti.
Kofeinas, kiek tu jo bevartosi, tokių padarinių nesukels NIEKADA. Leiskite man šiuo atveju pavartoti šį žodį, nes nekalbėkime apie tai, kad galima rimtai apsinuodyti išgėrus kibirą kavos.
Aš jokiu būdu nesutapatinu visų narkotikų. Maža to, vieną iš jų (tą patį kofeiną) labai dažnai vartoju gerdamas žalią arbatą, nes nematau tame jokios grėsmės nei mano sveikatai, nei mano šeimai, nei mūsų visuomenei.
Taigi galite vadinti mane kofeininiu narkomanu 🙂 Ir aš netikiu, kad sveikai mąstančiam žmogui ateis į galvą ant arbatos arba kavos pakuotės klijuoti užrašą Legalus narkotikas.
Pagal mano turimus duomenis alkoholis šiuo metu yra narkotikas daugiausiai padarantis žalos visuomenėje. Jis lenkia net heroiną, nekalbant apie marihuaną. Ir manau taip yra būtent dėl legalumo ir visuomenės požiūrio. Pažiūrėkite į šį grafiką:
Šaltinis: jei norite patikrinti šio grafiko informaciją ir skaitote angliškai, štai jums nuoroda.
Aš lyginu šampaną kartu su bet kuriuo skysčiu, skirtu vidiniam suvartojimui, kurio sudėtyje yra labai pavojingas narkotikas etanolis, ar tai yra vyno butelis už 8000 eurų, ar tai originalus šampanas, ar pats pigiausias alus, ar pats brangiausias, ar tai dvokiantis samogonas, ar odekolonas.
Štai kodėl lyginu šampaną su heroinu. Neseniai sužinojau, kad heroiną nebūtinai reikia leisti į veną – jį galima uostyti, kaip ir kokainą. Tik tuo atveju poveikis būna daug silpnesnis, ir tai yra baisiai brangu, o svarbiausia, žmogus ne taip greitai pakimba.
Ar tau tai neprimena saikingo alkoholio vartojimo?
Gal reikia raginti vaikus vartoti heroiną tik per šventes ir tik tada, kai jie užaugs, o svarbiausia vartoti saikingai, tik uostyti, bet neliesti švirkšto? Tarp kitko, heroinas, kaip ir alkoholiniai gėrimai, taip pat būna labai skirtingos kokybės, ir dozės kaina dėl to labai skiriasi.
Galima būtų heroiną gaminti mažomis gražiomis pakuotėmis, pridėti kvepalų, kontroliuoti kokybę, priversti gamintojus rašyti ant uostymo vamzdelio, kad heroino uostymas kenkia sveikatai, drausti heroino reklamą, apmokestinti akcizu, kad valstybė turėtų pinigų narkomanų gydymui ir t.t.
Aš matau visišką analogiją su alkoholiu. Skirtumas tik visuomenės požiūryje į tuos narkotikus, ir kultūroje – mes turime etanolio vartojimo „kultūrą“ ir neturime (ačiū dievui) heroino vartojimo „kultūros“.
O dėl mano kategoriškumo, tai nieko su tuo negaliu padaryti.
Nes niekur iki šiol negaliu rasti rimtos, argumentuotos informacijos, kad etanolio vartojimas gali būti naudingas žmogui, ir kad žmogus kažko šiame gyvenime negali gauti be etanolio vartojimo, tuo metu, kai informacijos apie žalą ieškoti niekur nereikia – ji mūsų gatvėse, vaikų globos namuose, ligoninėse, mokyklose, šeimose, kalėjimuose, morge, kapinėse.
Tagi prašau visų pagalbos:
Padėkite man rasti rimtą, mokslinę informaciją apie alkoholio naudą žmogui. Labai prašau nežiūrėti į tą prašymą kaip į sarkazmą – tai rimtas prašymas, to reikia mano profesiniam tobulėjimui.